חלומות (ר)טובים

The Complete 'Acid Dreams' – V/A Compilation

ב-1979 קם לו בעל חנות תקליטים גרמני, ובהשראת אוסף הנגיסים המפורסם מ-1972 החליט לעשות מעשה; כמובן, החוק ממנו והלאה, מדובר בהוצאה לא רשמית בעליל. לפי האינסרט, הסתובבו להם 100 עותקים ממוספרים על-גבי פלסטיק צבעוני, בין החברים שלו ובעלי לייבלים. האוסף הפך למצרך מבוקש ובוּטלֵג קשות, והשלב הבא, כמובן, היה קאמבק בשם The Return of Acid Dreams. ב-1988, יצא על דיסק ה-Acid Dreams Testament, ונוסף בסוגריים: "שבעים וחמש דקות של טרור פסיכוטי". הביקוש נמשך, וב-1996 בא לעולם Acid Dreams Epitaph, "שישים ותשע דקות של Green Fuz". ה-Testament וה-Epitaph יצאו לאחר מכן עם סאונד משופר, כשל-Epitaph נוספו אפילו שלוש רצועות. האוסף המשולש הזה, הוא בעצם סגירת מעגל. זו המהדורה האנלוגית של כמעט כל מה שיצא תחת השם Acid Dreams. האוסף כולל 540 גרם של פלסטיק, אינסרט, וחוברת מושקעת ובה מידע על הלהקות והסינגלים.

10516834_10202328801216483_3659202766703522025_n.jpg

ויקיפדיה טוענת שבתחילה היו רק 77 עותקים, ולא 100 כמו שכתוב באינסרט. למי להאמין? (תשובה: לאינסרט)

(הערה: כדי לא להכביד על הדפדפן שלכם, כל רצועה תקשר אתכם לדף חיצוני ביו-טיוב, וכרגיל – אם אתם נתקלים בלינקים שבורים, כתבו לי.)

הפוסט הזה מוקדש לאחת הקומפילציות הגדולות והמכובדות ביותר שיצאו בהיסטוריית הגאראז' הפסיכדלי – 'Acid Dreams', אוסף שהוא תוצר של יותר משלושה עשורים של חפירה בארכיונים וחיטוט בערימות שכוסו בשכבת אבק עבה, והכל בהשראת אוסף ה-Nuggets המיתולוגי. המטרה היא כמובן להכיר לנו להקות אשר רובן לא זכו להוציא אלבום לאורך השנים; להקות ששמן ייחקק אך בזכות צירופן לקומפילציה הזו.

"If you miss the clicks, crackles and hiss you will have the chance to add your creative expression to the discs! Buy some spare copies and use worn or chipped needles, expose the discs to sun, heat and dust, wipe them with a wet cloth and remember 33 ⅓ RPM – and no turn unstoned!"

נתחיל.

חלק א':

 1. The Balloon Farm – Question Of Temperature
  הרצועה הראשונה היא A Question of Temperature של The Balloon Farm. שמה של הלהקה נגזר מאיזו הערה אקראית שיצאה מהפה של בוב דילן, וזה היה גם שם של מועדון לילה נחשב. הלהקה הניו-יורקית שיחררה שלושה סינגלים במהלך קיומה; הראשון ב-1966 תחת השם Adam, השני ב-1967 (הגיע למקום ה-37 והמכובד בארה"ב) והשלישי ב-1968. מה שיש לו כאן הוא אותו A-side מצליח מ-1967 שהודות ל-Acid Dreams כיכב בהרבה אוספים אחרים, ביניהם בארבע אוספים מאוחרים של Nuggets.
 2. Music Machine – You'll Love Me Again
  הרצועה השניה היא You'll Love Me Again של The Music Machine. לאו דווקא שם אנונימי, שהרי הלהקה מעיר המלאכים הוציאה שני אלבומים בשלוש שנות קיומה תחת השם הנ"ל, (ב-1965 היא נקראה The Ragamuffins) והונהגה ע"י שון בוניוול. הם בין היתר אחראים גם ללהיט Talk-Talk שב-1967 הגיע למקום ה-15 במצעד והספיק להופיע בחמישה אוספים עד לסוף שנות השישים. המתופף, רון אדגר, המשיך לאחר מכן ל-The Millennium. הסינגל שצורף כאן הוא תוצר של גלגול הלהקה ב-1968 ו-Acid Dreams היו הראשונים לצרף שיר של הלהקה שהוא לא Talk-Talk.
 3. Painted Faces – Anxious Colour
  הלהקה Painted Faces מפורט מאיירס (פלורידה) שיחררה ארבעה סינגלים במהלך שנת קיומה. השיר Anxious Color שמופיע כאן הוא ה-B-side בסינגל השני שכולל בצד הראשון את השיר Things We See, ששימש גם כ-A-side בסינגל הראשון. הלהקה העבירה את 1967 בעיקר בדרכים, ואפילו בילו כמה חודשים באיי הבתולה, בבאר לילי שנקרא A Place in the Sun. כן. הגימיק שלהם, כמו שאפשר להבין מהשם, היה להופיע עם פנים מרוחות בצבע. ב-1994 יצא תחת שמם אלבום שכנראה איגד את כל מה שהם אי-פעם הקליטו לפני שהם התפרקו ב-1968.
 4. Velvet Illusions – Velvet Illusions
  ה-Velvet Illusions מלוס אנג'לס שיחררו שלושה סינגלים בשנתיים וחצי שהם היו קיימים, וכל הסינגלים שלהם יצאו לעולם ב-1967. שניים מיוצגים כאן, וזה הופך את אשליות הקטיפה לאחת מארבע להקות בלבד באוסף הזה שמיוצגות פעמיים באוסף הזה.
 5. Unrelated Segments – Cry Cry Cry
  איזה שם אדיר יש ללהקה הזו: The Unrelated Segments. גם הם מיוצגים כאן פעמיים; והפעם הראשונה היא השיר Cry, Cry, Cry. חתיכת דבר! הלהקה הייתה מאוד מצליחה בדטרויט, וחיממה בין היתר את SRC, בוב סיגר ו-MC5. הם לא הצליחו לפרוץ מעבר לחומות העיר וברגע שהבסיסט שלהם נשלח לוייטנאם, הסיפור נגמר. כשרציתי לצרף את הקישור מיו-טיוב שמתי לב לוידאו שיש כאן: מישהו יודע מה הסיפור?
 6. The Outcasts – Set Me Free
  ה-Outcasts הוקמו ב-1965 בלונג איילנד ונודעו קודם לכן בשם The Radiations אותו הם שינו שנה לאחר מכן. הם היו בעיקר להקה של קאברים, ושיחררו לעולם שני 45ים כשה-B-side של הראשון (1966) מיוצג כאן, והוא: Set Me Free. אגב, באוסף מיוצגת עוד להקה באותו השם.
 7. Murphy And The Mob – Born Loser
  הנה עוד להקה שלא היינו שומעים עליה בחיים: Murphy and the Mob מטיילר, טקסס. יש להם סינגל אחד ויחיד מ-1966 שה-B-side שלו (Born Loser) הוא מה שיש לנו כאן באוסף. הסינגל, אגב, הוא אולטרה-נדיר ואם אתם ממש רוצים אותו, תאלצו להפרד מסכום בעל ארבע ספרות ($).
 8. The Sparkles – No Friend Of Mine
  ה-Sparkles הוקמו בכלל ב-1957 (בטקסס גם כן) והוציאו שישה סינגלים עד שהתפרקו ב… 1972. מרשים, לא? צד א' של הסינגל השישי והאחרון הוא מה שיש לנו כאן, והוא הופק ע"י המתופף של רוי אורביסון, לארי פארקס. הגלגול הבא של הלהקה, אגב, נקרא The Pearly Gate וביוני 1968 הם היו אמורים להופיע בפני הסנאטור רוברט קנדי (אחיו הקטן של) במלון, בדיוק באותו הערב בו הוא חוסל בשלוש יריות ע"י מתנקש.
 9. The Painted Ship – Frustration
  שני הצדדים של הסינגל השני והאחרון של ה-Painted Ship הקנדיים מיוצגים כאן. הם התחילו את הקריירה שלהם ב-1965 בשם The Wee Beasties וצברו הצלחה מקומית בלבד בעיר ואנקובר ב-Retinal Circus Club. השיר הראשון שלהם באוסף הזה הופיע לראשונה בפבלס השביעי מ-1979.
 10. Mouse And The Traps – Maid Of Sugar
  השיר Maid of Sugar, Maid of Spice של Mouse & The Traps הוא-הוא החותם את הצד הראשון (מתוך שישה) של האוסף הזה. הלהקה הגיעה מטיילר שבטקסס (בדומה ל-Murphy and the Mob שהוזכרו קודם לכן) ובארבע שנים וחצי שחררו 11 (!) סינגלים של חומר מקורי, ועוד כמה 45ים נוספים תחת השמות "Positively Thirteen O'Clock" ו-"Chris St. John". הצד הראשון של הסינגל הראשון שלהם, "A Public Execution", מ-1965, הוא הרצועה השישית בנאגטס המקורי. צד א' של הסינגל השני שלהם מ-1966 הוא זה המיוצג כאן.
 11. Macabre – Be Forewarned
  הצד השני של החלק הראשון נפתח עם Be Forewarned של Macabre. שיר שבקלות היה יכול ללוות סיוט חומצי בלילה רע במיוחד. ללהקה מוירג'יניה סינגל אחד (1972) ברוח השבת השחורה, ולאחר מכן המשיכו תחת השם Pentagram לשחרר שלושה סיגלים עד סוף שנות השבעים. ב-1985 יצא אלבומם הראשון, ונכון ל-2014, יש להם עשרה אלבומי אולפן, שני אלבומי הופעה חיה. רובם ככולם ברוח הדום מטאל, כיאה לחלוצי הז'אנר.
 12. The Calico Wall – I'm A Living Sickness
  השיר I'm a living Sickness של The Calico Wall ממשיך את הקו המסוייט והפאראנואידי. צד א' של הסינגל הראשון (Flight Reaction) של הלהקה מפרברי מיניאפוליס קיבל ייצוג בפבלס השלישי והמצויין שיר שמדבר על מישהו שהולך ומתחרפן בזמן שהמטוס שלו מתכונן להמראה. הצד השני, שנקרא Beep, היה… ביפ. פשוט כך. על אצטט שיצא מתישהו בסוף שנות השישים, קיבלנו את את Flight Reacion ואת מה שיש כאן, שבאופן לא מפתיע – לא יעזוב את הראש מהר מדי.
 13. Velvet Illusions – Acid Head
  ה-Velvet Illusions הוזכרו קודם לכן עם השיר "Velvet Illusions". השיר Acid Head יצא כצד א' בסינגל הראשון שלהם מ-1967.
 14. White Lightning – William
  המשולש White Lightning מגיע גם הוא ממיניאפוליס, והם בעצם נשורת של המפלצת שאנחנו מכירים בתור "The Litter" (כן-כן, זיפי קפלן)… הסינגל הבודד שלהם יצא בספטמבר 1968 שלוש פעמים (!) – ואף אחד מהניסיונות לא עבד, בלשון המעטה. למרות העובדה שהיה להם סינגל אחד ויחיד, הרבה חומר מוקלט שלהם נשמר ויצא בשני (!) אלבומים ארכיבליים, אי שם באמצע שנות התשעים.
 15. The Outcasts – 1523 Blair
  נכון, ה-Outcasts כבר הוזכרו כאן. אלא ש… לא! אה-הא! יש כאן עוד Outcasts, כיאה לאסופת הפרחחים והפוחזים הזו שנקראת Acid Dreams. החבורה הזאת הגיעו מסן-אנטוניו (טקסס) ויש להם שישה סינגלים (חלקם ממש טובים) ואלבום הופעה חיה שיצא ב-1993 (שאני לא מצליח למצוא בשום מקום). הם היו פופולארים בסן-אנטוניו, וחלקו את הבמה עם המעליות, ההרמנ'ס הרמיטס ואפילו עם הסטונס. שום דבר שלהם לא הצליח למכור, והם התפרקו ב-1968, שנה אחרי שהשיר 1523 Blair יצא כצד א' של הסינגל החמישי שלהם.
 16. Zakary Thaks – I Need You
  עוד אחד מטקסס, והפעם: Zakary Thaks שמגיעים מהעיר Corpus Christi (ממנה הגיעה גם מפלצת הבלוז Corpus שעלתה היום בקבוצה). היו ידועים לראשונה בתור ה-Marauders, לאחר מכן בתור ה-Riptides, ובשנת הקמתם עוד נגעו בסרף… ב-1966 הם שינו את שמם ל-Zakary Thaks, הקליטו את הסינגל הראשון שלהם, כשהצד הראשון שלו הוא השיר I Need You. הסינגל מכר יפה בטקסס והם זכו לחמם להקות כמו המעליות, הבירדס, האיירפליין, הביץ' בויז ואפילו את היארדבירדז. לצערנו הצלחתם הייתה מקומית בלבד, והם התפרקו סופית לפני סוף העשור. הסינגל השביעי והאחרון שלהם יצא ב… 2013. מישהו שמע? באוסף הזה אפשר למצוא עוד שיר שלהם.
 17. The Painted Ship – Little White Lies
  ה-Painted Ship הוזכרו כבר עם השיר Frustration. השיר Little White Lies הוא צד א' בסינגל המדובר.
 18. The Swamp Rats – Louie Louie
  יש מי שיגיד שעכברי הביצה היו להקת הגאראז' המובילה מפיטסבורג… טרם הכרתי מישהו כזה. נודעו לראשונה בשם The Fantastic Dee Jays, ופועלם הסתכם בגרסאות כסאח לשירים מפורסמים. השיר Louie Louie לקוח מתוך הסינגל הראשון שלהם מ-1966.
 19. Unrelated Segments – It's Unfair
  ה-Unrelated Segments כבר הוזכרו כאן עם השיר הנהדר Cry Cry Cry. השיר It's Unfair, הוא ה-B-side של הסינגל הראשון שלהם, וגם של הסינגל השלישי שלהם שכלל את Cry Cry Cry.

חלק ב':

 1. The Shy Guys – Black Lightning Light
  וכך נפתח לו החלק השני מתוך שלושה, עם Black Lightening Light של חבורה לא מאוד ביישנית בשם The Shy Guys, שמגיעה מפלורידה ולה דיסקוגרפיה שמאריכה עד כדי 45 אחד, אבל אחד טוב מאוד שהם הקליטו בחדר החזרות שלהם שהיה בעצם חנות תקליטים בשם Music Unlimited. הסינגל, שהוקלט ב-1967 אבל שוחרר רק ב-1968 לא זכה להצלחה גדולה. אולי אפשר יהיה לתלות את האשמה בטעות הדפוס במילה LightEning, ואולי אפשר לתלות את האשמה באוזניים ערלות. כך או כך, חבורת הטיפש-עשרה הזו פותחת את הצד השלישי של האוסף עם פצצת הפאזז הזו.
 2. The Bourbons – Dark Corner
  חוץ מהעובדה שהם הגיעו מסן-אנטוניו (טקסס), לא ידוע הרבה על ה-Bourbons. ב-1967 יצא להם 45 אחד והצד הראשון שלו, A Dark Corner, הוא מה שיש לנו כאן:
 3. The Mind's Eye – Help I'm Lost
  החלומות האסידיים ממשיכים עם סן-אנטוניו אל להקה שנקראת The Mind's Eye, שקמה ב-1966 מאפרה של להקה תיכונית – ולא רק שהם הקליטו 45 מצויין ב-1967, הם גם פתחו מועדון פסיכדלי משלהם. לאחר שהם נכשלו, החיים הובילו אותם לקליפורניה, שם הם שינו את שמם ל-The Children, הקליטו עוד 45, ולאחר שהם חזרו הבייתה לטקסס הם הקליטו אלבום שלם בשם Rebirth. נו, צריך לשמוע אותו.
 4. The Stereo Shoestrings – On The Road South
  עוד להקה מ-Corpus Christi, היאח! משהו טוב קרה שם. ל-The Stereo Shoestrings יש סינגל אחד והשיר שכאן, On The Road South, הוא הצד הראשון שלו, והוא מצטיין במפלצתיותו הפאזזית, נשבע בדודה רבקה. אחרי שהגיטריסט שלהם עזב בסוף שנת המס 1968, והם שינו את שמם ל-The Red House, והוציאו סינגל נוסף ב-1969. לא טוב כמו זה הקודם, אבל שווה להכיר.
 5. Zakary Thaks – Can You Hear
  אז מה, את Zakary Thaks הכרנו כבר בצד השני של חלקו הראשון של האוסף. גם הם מ-Corpus Christi, להזכירכם. הרי לפניכם, במלוא תפארתו, הייצוג השני שלהם באוסף: "Can't Hear Your Daddy's Footsteps".
 6. The Remaining Few – Painted Air
  אני לא בטוח מי זו סוזי או למה הכינוי שלה הוא creamcheese, אבל את טדי אנחנו כן מכירים ויודעים שהוא היה הווקאליסט בעל העין האחת של Teddy & His Patches, להקה שמגיעה מסן-חוזה (קליפורניה) וזה שלא שמענו עליהם לפני, לא אומר שהם לא נהנו מפופולריות מקומית שהביאה אותם לחלוק במות עם מובי גרייפ והדורס. הם היו כל-כך מצליחים, שיש להם שני סינגלים. סוזי קרימצ'יז הוא הצד הראשון של הסינגל השני מ-1967.
 7. Teddy & His Patches – Suzy Creamcheese
  טדי היה הסולן בעל העין האחת של Teddy & His Patches, להקה שמגיעה מסן-חוזה (קליפורניה) וזה שלא שמענו עליהם לפני, לא אומר שהם לא נהנו מפופולריות מקומית שהביאה אותם לחלוק במות עם מובי גרייפ והדורס. הם היו כל-כך מצליחים, שיש להם שני סינגלים. סוזי קרימצ'יז הוא הצד הראשון של הסינגל השני מ-1967.
 8. Indian Puddin' & Pipe – Hashish
  אם נרצה להרחיב מספר דברים, Indian Puddin' & Pipe הם ה-West Coast Natural Gas. בדיוק כך. איך זה קרה? כץ הרוויח ממה שנקרא multiple booklings, והחליט שה-WCNG יקראו בשם אחר. כך, הוא יקבל כסף על גבן של שתי להקות כשבפועל הוא מנהל אחת בלבד. השיר Hashish הוא הרצועה השביעית באלבום הארכיבלי של WCNG שיצא בשנה שעברה, ואם לצטט את אורי, השיר הופיע קודם לכן "באוסף שיצא באותה שנה בשם Fifth Pipe Dream Volume 1 , שהיה סמפלר של הלייבל SF , שחרר כץ 4 קטעים מקוריים של WCNG , תחת השם Indian Puddin & Pipe…". אוסף שיצא ב-1968. מבלבל, מה? שכחו מהכל, תקשיבו לשיר המצויין הזה. וכך, אגב, נסגר לו צד ג' של האוסף.
 9. The Rogues – Train Kept A Rolling
  הצד הרביעי נפתח עם קאבר מעניין ביותר לשיר Train Kept A-Rollin, של The Rogues הניו-יורקיים. להקה שבעברה נקראה The London Fogs, ואין לדעת אם מדובר באותם London Fogs שאחראים לאלבום קאברים מפורסם לביטלס בשם Hello Beatles שיצא בשנת 1965. ללהקה שלושה סינגלים וזה הצד השני של הראשון מ-1966.
 10. The Shag – Stop And Listen
  השיר הבא הוא Stop & Listen של The Shag (לא להתבלבל עם The Shaggs!), להקה נהדרת ממילווקי שגם יצא לה אלבום ארכיבלי בשם "1969". בזמן אמת יצאו להם שני סינגלים, הראשון ב-1965 והשני והמצויין מתחיל בשיר שמיוצג כאן ובעוד שיר אדיר בשם Melissa.
 11. The Fabs – Dinah Wants Religion
  למתופף של The Fabs הקליפורניים הייתה אמא מקושרת בתעשייה, מה שהוביל אותם להקליט 45 אחד ב-1967. השיר החביב שכאן הוא הצד השני שלו. לאחר מכן הם שינו את שמם ל-Wabash Spencer Band.
 12. The Crystal Chandelier – Suicidal Flowers
  לא ידוע באם ה-Crystal Chandelier מגיעים מטקסס או מפרובידנס. מה שכן ידוע הוא שהיו להם שמות איטלקיים. יש להם שני סינגלים לא פופולריים בעליל, אבל צד ב' של הסינגל השני (1969), מה שיש לנו כאן, הפך לקלאסיקה בחלוף השנים.
 13. Larry & The Blue Notes – Night Of The Sadist
  כבר קיבלנו כמה ייצוגים מטקסס, ו-Larry & The Blue Notes הם מהוותיקים ביותר בתחום: הם הוקמו ב-1963, ובין 1965 ל-1967 הם שיחררו תשעה סינגלים, כשבחמישה מהם מופיע השיר In and Out. השיר שכאן נקרא Night Of The Sadist, אבל המפיק החליף את המילה Sadist ל-Phantom בסינגל עצמו. לא זו הייתה כוונת המשורר.
 14. Phil & The Frantics – I Must Run
  מפיניקס (אריזונה) מגיעים Phil & the Frantics ובאוסף הזה יש להם שני שירים. הם הוקמו ב-1963 תוך שהם מקימים מועדון משלהם ששמו שונה לאחר מכן ל-The Frantic Den. בשלוש שנות קיומם הם הספיקו לשחרר חמישה סינגלים, והשיר שכאן, I Must Run, הופיע בשניים מהם.
 15. Randy Alvey & The Green Fuzz – Green Fuzz
  רנדי אלביי וה-Green Fuz מגיעים מצפון טקסס. לגיטריסט שלהם הייתה קופסת פאז ירוקה והם החליטו שזה יהיה שם הולם. לחצו על פליי, ונסו להפנים את הדבר הבא: רנדי אלביי היה בן 15 כשהם הקליטו את השיר שכאן. הצליל המהדהד של השיר נגזר מן העובדה שאת הסינגל שלהם הם הקליטו בבית קפה נטוש חצוב מאבן, ותהליך המיסטור נעשה על נגן קסטות נייד…
 16. The Electric Prunes – Vox Wah-Wah Commercial
  "אם אתם מוזיקאיים מקצועיים, או רוצים להשמע ככאלה…" את השזיפים, אני מקווה, אין צורך להציג. אבל מה שיש כאן זו פרסומת מגוחכת לפדאל Wah-Wah של Vox.
 17. The Regiment – My Soup Won't Float
  וויין פארסל (אני מסופק אם יש קשר להנרי, זה אפילו לא רשום באותו האופן) היה הבאסיסט של The Shadow of Knight, אותם הוא עזב לאוניברסיטה באילינוי. שם, הוא הקים להקה בשם The Regiment והם היו מאוד פופולריים ברחבי הקאמפוס, במיוחד לאור העובדה שהם הופיעו במדי צבא ישנים. החגיגה נגמרה כשהציונים של פארסל צנחו, והוא החליט לפרק את החבילה. מה שנותר הוא סינגל אחד ומצויין מ-1967, והשיר שכאן – My Soup Won't Float – הוא דוגמא מצויינת לכמה רחוק אפשר להמריא בקצת יותר משתי דקות.
 18. Godfrey & Friends – Let's Take A Trip
  גודפרי היה די-ג'יי בלוס אנג'לס, ולו שלושה סינגלים שכל אחד מהם הוא תחת שם אחר: הקבוצה של גודפרי, גודפרי וחברים, וגודפרי. מה שיש כאן, זה הסינגל של גודפרי וחברים מ-1966.
 19. The Keggs – To Find Out
  האחראים לדבר הבא הם תיכוניסטיים מדטרויט, קוראים להם The Keggs ויש להם סינגל אחד מ-1967. אם תשיגו עותק מקורי של הסינגל תצטרכו להפרד מ-3000$ בערך. שווה, לא?

חלק ג':

 1. Beaux Gens – She Was Mine
  הצד הראשון של החלק השלישי והאחרון AKA צד 5 נפתח בפרי עבודתם של בני נוער מעיירה קטנה במישיגן, שניתן לזקוף לזכותם 45 אחד מ-1967 ופופולאריות שמצטמצמת אל תוך גבולות מועדון מקומי בשם The Sceen. היום ידוע שהם הקליטו עוד 45 בקליבלנד, שמעולם לא ראה אור. חבל! שימו לב איזו תפנית נעימה מקבל השיר ב-1:30. השיר הזה הופיע לראשונה בבולדרס השלישי (1982) אבל את אסיד דרימס הוא ביקר רק ב-Epitaph של 1996.
 2. The Elite – My Confusion
  חבורה מחוצ'קנת נוספת מגיעה מפורט וורת', טקסס. במקום להבריז משיעורים הם חיכו לסוף יום-הלימודים ונפגשו כדי לנגן. הם זכו בכמה Battle of the Bands מקומיים ואפילו הפכו ללהקת הבית של גו-גו קלאב מקומי. אחרי שהם התפרקו, הבאסיסט והגיטאריסט הצטרפו ל-Those Guys. יש להם שלושה סינגלים וזה שכאן הוא צד א' של הראשון (1966).
 3. Soul Inc. – I Belong To Nobody
  השיר היפייפה הזה שייך ללהקה מקנטאקי בשם Soul Inc., ולמרות שהוא יחסית רגוע, החברלעך יצרו מוזיקה כבדה יותר בדרך כלל. רשומים להם שמונה סינגלים בארבע וחצי שנות פעילות. נכון להיום, יש להם גם אלבום הופעה, ושני אלבומים ארכיבלים עם סאונד משופר בשם Vol 1 ו- Vol 2, ומעניין מאוד לשמוע את הגרסה המלוכלכת והמקורית לעומת הגרסה החדשה, המרומסטרת והנוצצת בסטריאו, שהיא גם ארוכה יותר – מה שגורם לי לחשוב שאולי הם הקליטו מחדש. אני צריך לשמוע את האלבומים הארכיבליים בדחיפות, בכל אופן. קישור לגרסה המלוכלכת.
 4. The Driving Stupid – Horror Asparagus Stories
  את השיר הבא אנחנו מכירים מהפבלס השלישי. בכל זאת, קשה לשכוח את שם השיר: Horror Asparagus Stories. הלהקה מניו-ג'רזי הקליטה את הדבר הזה במקסיקו, בדרכם להוליווד. אחת הסיבות לאי-הצלחתם הייתה בכך שהמתופף שלהם היה גם הגיטריסט הטוב ביותר מביניהם, אבל אף אחד חוץ ממנו לא ידע לתופף. הם התרועעו עם ג'ים מוריסון, האמהות של זאפה והבפאלו ספרינגפילד, אבל לכל אחד מחברי הלהקה היו התחייבויות אקדמיות שאם הם לא היו עומדים בהן, הם היו צריכים לארוז תיק לוייטנאם. בזמן אמת היה רשום לזכותם סינגל אחד שממנו מגיע השיר הנ"ל, אבל היו להם עוד מספר הקלטות שלבסוף אוגדו על דיסק ב-2002, וקשה מאוד שלא לרצות לשמוע אותו עם שמות שירים כמו:
  My Mother Was A Big Fat Pig
  I'm Gonna Bash Your Brains In
  Girl's Got A Turtle
  Green Things Have Entered My Skin, Gladys
  הלאה המכשפות הקומוניסטיות!
 5. The Journey Men – She's So Sorry
  לא, לא מדובר על הלהקה של ג'ון פיליפס וסקוט מקנזי. "אנשי המסעות" היו תיכוניסטים מאוהיו הקליטו את הסינגל הבודד שלהם בטמפה, פלורידה. אין עליהם הרבה מידע, למען האמת. הם הופיעו בפעם הראשונה ב-Epitaph של 1996, או באוסף אחר, מאותה שנה. נשמעים קצת כמו הביטלס בטעם גאראז'י. שיר שאני מאוד אוהב, בכל אופן.
 6. The Tree – No Good Woman
  אולי הם צודקים, החבר'ה האלה… ה-J'accuse התורן כלפי נשים שייך ללהקה בשם The Tree שמגיעה מווילמינגטון, ולהם סינגל בודד מ-1967, שאומרים שייתכן והופק ע"י בכיר שחור בכנסייה. צד א' שלו (השיר שכאן) פתח את הפבלס החמישי.
 7. The Satyrs – Yesterday's Hero
  הלהקה הזו מגיעה גם היא מהפבלס החמישי, אבל מהצד השני שלו. לבני הנוער האלו מניו-ג'רזי יש סינגל אחד וזה הצד הראשון שבו. השיר הזה הוקלט בסטודיו שהוקם בקומה השניה של מוטל, ושני הצדדים הוקלטו בטייק הראשון, והופצו ב-400 עותקים שמומנו מכיסם הפרטי של חברי הלהקה. הם זכו לחמם להקות כמו ה-Ultimate Spinach וה-Mandrake Memorial, אבל הסיבה לכישלונם תלויה בגילם הצעיר… משום מה.
 8. Phil & The Frantics – Till You Get What You Want
  את Phil & The Frantics הכרנו כבר בצד הרביעי של האוסף הזה. ואגב, אני לא זוכר אם כבר כתבתי את זה או לא, אבל יש להם אלבום אוסף מ-1999 והם גם זכו לאכלס את החלק השלישי של Rough Diamonds: History Of Garage Band Music מ-1985.
 9. The Alarm Clocks – Reason To Complain
  אמנם התות חסר, אבל זו לא סיבה להתלונן; מדובר בשיר נהדר של להקת סינגל בודד מאוהיו שצברה ניסיון על במות מקומיות קצת לפני שהם הקליטו את הסינגל המדובר ב-1966, ב-200 עותקים בלבד. הם הקליטו דמואים נוספים שלבסוף יצאו מחדש.
 10. Yesterday's Children – Wanna Be With You
  אל לכם להתבלבל עם להקה נוספת ומוכרת יותר תחת אותו השם. כן, אלה עם האלבום בעל העטיפה המדהימה. ילדי האתמול שנמצאים באוסף הזה הגיעו מניו-יורק, הקליטו סינגל אחד ב-1966 לפני שהם הפכו ללהקה בשם Valhalla שהוציאו אלבום יחיד מ-1969 שנשמע מאוד מבטיח אחרי השמיעה הראשונה.
 11. The Grodes – Cry A Little Longer
  החלק השישי והאחרון נפתח עם הגרודס, שמגיעים מטוסון, אריזונה. הגיטריסט והסולן שלהם, מני פרייזר, אחראי להישג הגדול ביותר שלהם: השיר Let's Talk About Girls, שאנחנו כבר מכירים בביצוע של משמר השוקולד. מעבר להצלחה מקומית, הם לא היו מצליחים במיוחד; אמנם יש להם שבעה סינגלים, אבל זאת הודות לעובדה שלמני פרייזר היה לייבל קטנטן משלו. בעיות ניהוליות כאלו ואחרות הובילו לכך שהסינגל הרביעי שלהם יצא תחת שם אחר, Tongues of Truth, מבלי שהם ידעו על כך. תחלופת השחקנים התכופה וחוסר החלטיות באשר לעתיד הלהקה הובילו לפירוק ב-1968. אנחנו נשארנו עם זה.
 12. The Spades – We Sell Soul
  הלהקה הבאה מגיעה מאוסטין, טקסס. במשך שנת קיומם הם הוציאו שני סינגלים, כשהסינגל השני והאחרון נחשב לאחד מאבני הדרך בעולם הפסיכדליה. למה? ובכן, אולי בגלל שני השירים שבו: "We Sell Soul" ו-"You're Gonna Miss Me". ואולי בגלל העובדה שזו הייתה הלהקה של רוקי פאקינג אריקסון לפני המעליות. באוסף הזה אנחנו נמצא את We Sell Soul, אבל בפוסט הבא אני אצרף גם את You're Gonna Miss Me בביצוע של ה-Spades. כי זה אדיר.
 13. The Avengers – Open Your Eyes
  "סאונד כמו שגל אוהב", כך אמר פעם פאדר י' הדגול. הנוקמים מבייקרספילד נשמעים בהתחלה קצת כמו הבירדס מינוס הריקנבקר ופלוס כוחניות בלתי מתפשרת. בבקשה, אני מתחנן, אל תתבלבלו עם להקת הפאנק המזעזעת הזאת בעלת אותו השם (וגם להם היה שיר בשם Open Your Eyes… אלוהים ישמור) הם עברו ללוס-אנג'לס ונוהלו ע"י די-ג'יי מקומי, הוציאו חמישה סינגלים ומתו אחרי שנה וחצי. המתופף שלהם חזר לתחייה והקים את "The United Sons of America", שאחראית לאלבום אחד ויחיד, די בינוני, אדיר ואהוב אבל קצת פרוגי, שלא נדע מטומאה.
 14. Dearly Beloved – Flight 13
  אחד ה-שירים באוסף, שייך ללהקה שנקראת "The Dearly Beloved". גם הם מגיעים מטוסון באריזונה, וגם הלייבל שלהם טעה הדפיס להם שם אחר (The Beloved Ones) כמו שקרה לתשעים אחוז מהלהקות באוסף הזה. בסינגל השלישי והאחרון שלהם אפשר למצוא את השיר שכאן; זה השיר ששלח אותם לראש הטבלה בטוסון (העיר, לא היונדאי) ומשם לחוזה עם קולומביה הענקית, שהצליחה לא לטעות בשם שלהם. נשמע טוב, לא? אבל מה, אם באמת היה הולך להם כזה טוב, הם לא היו מופיעים באוסף הזה. אז… התכניות לאלבום נזנחו מחוסר עניין, כך שהם עברו לניהול של צייד כשרונות אחד שקורא לעצמו "לווייתן לבן". לילה אחד, הזמר (לארי קוקס) החליט לחזור לטוסון כדי להתחתן ונהרג בתאונת דרכים, מה שגרם אפילו למובי דיק לאבד בהם עניין. חיים שכאלה.
 15. The Preachers – Who Do You Love
  חבורת פרחחים מלוס אנג'לס הצליחה להוציא EP בצרפת שמאגד את ארבעת הסינגלים שלהם. אחד מהם, הוא הקאבר הנחמד הזה ל-Who Do You Love (סימן שאלה) של בו דידלי. הגיטריסט והמתופף המשיכו הלאה להרכב שנקרא The W.C. Fields Memorial Electric String Band (לאחר מכן, בקיצור, ESB) שאחראית לכמה סינגלים חביבים ביותר.
 16. The Sweet – Acids Creature
  השיר האהוב עליי בצד הזה, מגיע מן העתיד של שנת 1969. על הלהקה הזו לא ידוע יותר מדי מעבר לכך שהם הגיעו מג'ורג'יה. גיטרה נהדרת, וליריקה מאוד מעניינת:

  Who was that creature loving you? / Was she from the local zoo?
  Put her down you silly clown / Before the word gets all around
  Can't you see that I'm frantic / Can't you see that I'm mad…
  Leave that ugly thing from another planet!
  Let's go back to where we started// Lot's of fun before we parted

  אז, שאלות באשר לזהותו של ה-"ייצור": האם מדובר בבת זוג מכוערת במיוחד? או שאולי בכלל יש כאן אלמנט של הומו-סקסואליות? בבלוג מעניין שמצאתי מועלית ההשערה שאולי בכלל מדובר ב… אהבה לחייזר/ית!

 17. The Wilde Knights – Beaver Control
  השיר הנהדר (ובתוכו סולו גיטרה ממכר במיוחד) הזה שייך ל-Wilde Knights, כשרוב חבריה מגיעים מסיאטל, עיר שהייתה נחמדה מאוד לעולם המוזיקה לפני עידן האופל של הגראנג' והברינג-פרל-ג'ם-טו-יזראל-כל-עוד-אדי-וודר-לא-מלכלך-עלינו. אחרי שאחד המייסדים נשלח לוויטנאם, הם עברו ללוס אנג'לס והקליטו את השיר שכאן. להצלחה גדולה הם לא הצליחו להגיע (הפתעה, מה?) שינו את שמם לג'נסיס, ואז ל-King Biscuit Entertainers, ואז ל-American Cheese, ואז ב-1973, ריק דיי (שהגיע אליהם מה-Vejtables) שאף יותר מדי גז צחוק במסיבה בהוליווד, ומת.
 18. The Split Ends – Rich With Nothing
  טמפה ביי, פלורידה, 1962. קם לו קוורטט שעונה לשם The Kingsmen. ואז, הם שינו את שמם ל-The Allusions. ואז, הם שינו את שמם ל-The Split Ends. הם התפרחחו להם קצת בסביבה, והצליחו לחלוק במות עם Iron Butterfly, האיירפליין, סטפנוולף וקאנד היט. לקראת סוף העשור הם שינו את שמם ל-BOOT (ימי הדוס העליזים, זוכרים?) שזה קיצור ל-Blues Of Our Time והוציאו שני (!) אלבומים ב-1972 וב-1977, כשהראשון יצא ב-1972 והשני יצא ב-1977, כך שהאחרון יצא ב-1977 והקודם יצא ב-1972. לא להתבלבל.
 19. Lemon Fog – Summer
  ל-Lemon Fog יש צליל דיסטינקטיבי שאי-אפשר שלא לאהוב. יש להם שלושה סינגלים א-ד-י-ר-י-ם שאני ממליץ לכל אחד ואחת כאן לשמוע. חפשו את Echoes of Time, למשל. הלהקה הטקסנית הופיעה באוסטין והסביבה במשך שנה וקצת לפני שהם נכנסו לאולפן, אבל הם לא הצליחו למכור, ומכאן הדרך ל-Acid Dreams הייתה קצרה…
 20. Kindred Spirit – Blue Avenue
  זהו. השיר האחרון באוסף. Kindred Spirit מגיעים מפנסילבניה, והשיר שכאן מגיע מ-1969 המאוחרת, מהסינגל הבודד שלהם מהעשור, כשאת הצד הראשון מאכלס קאבר לסטונס. הם הצליחו בכמה ערים קטנות ו… זהו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s